Wednesday 4 November 2015

მეცხრე დღე

ავტვირთეთ დრაივში ჩვენი ნამუშევრები,დავამთავრეთ მუშაობა შაბლონებზე
დიდი მადლობა ბატონო სერმან

Wednesday 28 October 2015

მე7-ე დღე

დღეს ვიმუშავეთ ბუკლეტების შექმნაზე და თან ავტვირთეთ დრაივში.ასევე ავტვირთეთ მოსწავლის პრეზენტაცია.

Tuesday 27 October 2015

მეექვსე დღე

დღეს ვიმუშავეთ ბუკლეტის შევსებასა და ამობეჭვდაზე,ასევე მოსწავლის პრეზენტაციაზე.

Wednesday 21 October 2015

მეხუთე დღე




დღეს ვიმუშავეთ პროექტის შაბლონში,ავტვირთეთ ჩვენი პორტფოლიო my drive-ში და გავუზიარეთ მსოფლიოს,ასევე ბლოგში ავტვირთეთ ჩვენი მისამართის გვერდი.დავამატეთ my drive-ში ის ფაილები,რომლებიც არ გადმოიტანა ატვირთვის დროს.

პორტფოლიო

პორტფოლიოს სანახავად გადადით ბმულზე

Tuesday 13 October 2015

მე-4 დღე



დღეს მე ვიმუშავე პროექტის გეგმის შაბლონზე,ეროვნულ სასწავლო გეგმაზე,საკვანძო კითხვების ნიმუშებზე.

Thursday 28 May 2015

გაკვეთილის გეგმა



გაკვეთილის მთავარი თემა
დედამიწის განვითარების ისტორია
სნავლების საფეხური
საბაზო VII  კლასი
მოსნავლეთა პროფილი
6 კლასი ( განსაკუთრებული საჭიროების მქონე მოსწავლე არ მყავს)

გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
გეოქრონოლოგიური სკალის მეშვეობით მოსწავლე აჯგუფებს გეოლოგიურ ერებს და მათთვის დამახასიათებელ ორგანულ სამყაროს. შეისწავლის  დედამიწის განვითარების მანძილზე მომხდარი მოვლენებს და ადარებს მას გეოქრონოლოგიურ შკალას
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები





დედამიწის განვითარების ისტორიის გადმოცემა. ტაბულის გამოყენებით.
 დააჯგუფებს გეოლოგიურ ერებს და მათთვის დამახასიათებელ ორგანულ სამყაროს.
წინასნარე ცოდნა
მოსწავლემ იცის გეოლოგიური წელთაღრიცხვა, სამყაროს წარმოშბის ისტორია(ზოგადად). ერებად დაყოფა და მათი ისტორია).
შეფასების საგანი და პროცედურები
მოსწავლეები შეფასდებიან წინასწარ შემუშავებულუი შეფასების რუბრიკით ( განმსაზღვრელი შეფასება)
სასნავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
სახელმძღვანელო, დაფა, ცარცი, ტაბულა,რუკა, კომპიუტერი, პროექტორი.
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
ფაზა (გამოწვევა) -  8 წუთი
მისალმებ.
დავალების შემოწმება
მასწავლებელი სვავს ფრონტალურ კითხვებს:

. ფაზა(შინაარსის კონსტრუირება) - 30 წუთი
მასწავლებელი მოსწავლეებს უშჩვენებს ანიმაციას(დედამიწის განვითარების სიტორიას).
ანიმაციის ნახვის შემდეგ, მასწავლებელი მოსწავლეებს აცნობს სურათებს -დინოზავრებს, პრონტოზავრებს, ხსნის გამყინვარების პერიოდს, მისი გამომწვევ მიზეზებს. შემდეგ გადადის ანტროპოგენურ პერიოდზე და ზოგადად მიმოიხილავს ადამიანის წარმოშობა-განვითარებას. მოსწავლეები კითხულობენ ტექსტს, და აბზაცების მიხედვით ახდენენ ტექსტის გარჩევას.


ფაზა  - რეფლექსია - 7 წუთი
ახსნილი მასალის გარშემო, მასწავლებელი სვამს ფრონტალურ კითხვებს:

საშინაო დავალების მიცემა